Sanat Kumara,
2006 m. liepos 9 d.
Viskas šiame pasaulyje remiasi apsikeitimu energija. Ir bet koks energijos užsistovėjimas priveda prie piniginės energijos trūkumo. Tada, kai turite pinigų, jums reikia pagalvoti, kur juos išleisti. Bet kuris piniginės energijos kaupimas yra nenaudingas ir yra neteisingo elgesio su pinigais karmos požymis. Pagalvokite, kaip jums reikia panaudoti pinigus, kuriuos turite. Ir jeigu jūs išleisite pinigus tam, kad gautumėte kažkokį malonumą, tai kitą kartą negausite piniginės energijos papildymo.
Priešingai, jeigu jūs leidžiate savo pinigines sankaupas geriems darbams, tai piniginės energijos tėkmė bus sustiprinta nepriklausomai nuo to, kiek dėsite pastangų pinigams uždirbti. Jums atiteks palikimas arba kas nors duos jums pinigų dėl kokios nors priežasties.
Teisingai disponuokite pinigine energija. Kuo nesavanaudiškiau atiduodate, tuo daugiau gaunate.
Tačiau visada turite prisiminti, kad esate atsakingi už tai, kam ir kiek pinigų duodate. Todėl, kad tuo atveju, jeigu pinigai, kuriuos duodate, nebus panaudoti geriems darbams, tai neteisingo pinigų energijos panaudojimo karma guls ant jūsų.
Priešingai, jeigu paaukosite savo pinigus geriems darbams, tai galėsite tą gerąją karmą, kuri bus sukurta teisingai panaudojus pinigus, panaudoti savo nuožiūra.
Tokiu principu remiasi ir dešimtinė, kurią renka bažnyčia. Ir iš esmės tai labai tikslus ir teisingas principas, bet tiktai tuo atveju, jeigu bažnyčia ar kita religinė organizacija išleidžia jūsų dešimtinę geriems darbams, o ne savo turto didinimui.
Visame kame esti protingo ir teisingo Dieviškosios Energijos panaudojimo principas, o piniginė energija niekuo nesiskiria nuo bet kurios kitos energijos rūšies. Viena energijos rūšis lengvai pavirsta į kitą energijos rūšį. Ir jūsų dešimtinė, jeigu jūs ją teisingai panaudojote, suteikia jums galimybių fiziniame plane. Ir šios galimybės gali išsilieti ant jūsų kaip finansinis perteklius, džiaugsminga jūsų vaikų ateitis, jūsų pačių ir jūsų artimųjų sveikata.
Numylėtasis El Morija,
2007 m. liepos 10 d.
Dievas nenori, kad jūs būtumėte vargšai ir vos vos sudurtumėte galą su galu. Jums teisingai pasirenkant ir teisingai nukreipiant savo pastangas, gausa ateis į jūsų gyvenimą. Jums reikia išmokti teisingai naudotis ir teisingai eikvoti Dieviškąją Energiją, ir jeigu sugebėsite išmintingai rasti pusiausvyrą tarp savo asmeninių darbų ir Valdovų darbų vykdymo, tai niekada savo gyvenime nejausite energijos trūkumo, taip pat ir piniginės energijos.
Padma Sambhava,
2010 m. sausio 8 d.
…daugelis žmonių kaip pasiekimą laiko sugebėjimą apgauti kitus žmones. Jie iš laimės trina rankas, kad apgavo savo artimuosius ir į savo kišenę įsidėjo keletą atliekamų piniginių kupiūrų.
Jums atrodo, jog išreiškėte miklumą ir išradingumą. Tačiau tikrovėje jūs išreiškėte apgavystę ir vagystę.
Jei galėtumėte atsekti, prie kokių ateities pasekmių prives jūsų poelgis, jūs strimgalviais bėgtumėte ieškoti žmogaus, kurį apgavote, ir bandytumėte sudėti į jo kišenes visus savo turimus pinigus.
Pinigai fiziniame plane yra Dieviškosios energijos išraiška. Ir jūsų požiūris į pinigus parodo, kaip jūs žiūrite į Dieviškąją energiją.
Tarp dvasinių Mokytojų, tarp tikrųjų dvasinių Mokytojų, o ne tarp tų, kurie save taip vadina, labai paplitęs metodas duoti mokiniui pinigų ir pažiūrėti, kaip jis su jais elgsis.
Pagal tai, kaip žmogus elgiasi su pinigais, matosi, koks jo požiūris į Dieviškąją energiją. Ir jei mokinys pasisavino pinigus ar jų dalį arba neracionaliai leido pinigus, tai jis tuoj pat buvo išmetamas iš mokinių tarpo.
Mokytojas už savo mokinius neša karminę atsakomybę. Todėl visi mokiniai kruopščiai tikrinami pagal įvairias neigiamas savybes.
Niekada individas negalėdavo tapti mokiniu tol, kol pasaulyje turėjo bet kokių karminių skolų.
Išversiu į jūsų kalbą. Tai gali būti piniginės paskolos, kreditai, įsipareigojimai sutuoktiniui ar sutuoktinei, skola vaikams juos auklėjant ir išmokslinant, privedant juos iki to lygio, kai sugebės gyventi savarankiškai, ir kiti įsipareigojimai visuomenei bei artimiesiems.
Jei rimtai ruošiatės žengti dvasiniu keliu, visos jūsų skolos visuomenei ir privatiems žmonėms turi būti visiškai padengtos.
Išmintingi žmonės netgi gyvendami įprastą gyvenimą stengiasi nesukurti skolų. Jie, atvirkščiai, stengiasi padaryti taip, kad jiems kiti būtų skolingi. Nes jie labai gerai supranta karmos Įstatymą, galbūt net pasąmonės lygiu. Ir jūsų skolininkas vienaip ar kitaip bus priverstas atiduoti jums savo karminę skolą. Jei ne šiame gyvenime, tai viename iš būsimų gyvenimų. Karmos Įstatymas veikia nepriekaištingai.
Jūs tikriausiai kartais stebitės kai kuriais žmonėmis, kurie, atrodytų, ir nededa didelių pastangų, bet pinigai patys pas juos ateina. Paslaptis paprasta: praėjusiuose gyvenimuose jie turėjo teisingą požiūrį į piniginę energiją. O kiti žmonės, kad ir kaip stengiasi uždirbti pinigų, – negali jų uždirbti. Visa esmė ta, kad praeityje jie arba neatiduodavo skolų, arba pasisavindavo svetimus pinigus.
Yra dar vienas aspektas eikvojant piniginę energiją. Tą žinojo visais amžiais. Tada, kai pinigus leidžiate geram dalykui, – tiek, kiek jų išleisite, dešimt kartų daugiau jums bus sugrąžinta.
Labai gaila, kad neturite priėjimo prie akašos kronikų, kad atsektumėte, kaip šis įstatymas veikia. Todėl, kad ne visada vieno įsikūnijimo laikotarpiu įvyksta pinigų sugrąžinimas.
Dar turėčiau priminti tokį momentą kaip nesavanaudiškumas aukojant pinigus. Labdaringos aukos labai panašios į maldą. Kuo nesavanaudiškiau aukojate energiją, tuo daugiau ateity gausite dovanų.
Prisiminkite: ne jūs savo darbu uždirbate pinigų, pinigų jums duoda Dievas. Todėl beprasmiška užsiimti pinigų uždirbimu. Lygiai taip pat beprasmiška stengtis įsigyti įvairių jūsų pasaulio daiktų.
Daiktų ir malonumų vaikymusi jūs bandote pakeisti Dievo nebuvimą jūsų sieloje.
Kai jūsų širdyje apsigyvena Dievas, tai jums daugiau nieko nereikia. Jūs jaučiate visišką pasitenkinimą ir Dievas jumis rūpinasi.
Numylėtasis Kuthumi,
2005 m. birželio 6 d.
Praktiškam žmogui atrodo neprotinga gaišti laiką tam, kad darytų kažkokius gerus darbus visiškai nesavanaudiškai, negalvojant, kad jis bus apdovanotas už šį gerą poelgį artimiausioje ateityje.
O jūsų neryžtingumo ir nenoro daryti nesavanaudiškus veiksmus priežastimi vėlgi yra jūsų netikėjimas Dieviškuoju Įstatymu.
Jūs manote, kad jeigu paaukojote pinigų bažnyčiai arba vaikų namams, arba kokiai nors labdaringai organizacijai, tai iš karto Dievas turi padauginti tuos pinigus, kuriuos išleidote labdarai.
Viskas priklauso, numylėtiniai, nuo motyvo, dėl kurio jūs aukojate savo pinigus. Jeigu aukojate savo pinigus turėdami tikslą būtinai kažką gauti mainais, arba aukojate tam, kad Dievas pamirštų apie jūsų padarytą nuodėmę, arba aukojate pinigus, kad visi matytų jūsų dosnumą, tai ši auka nesukurs jums gerosios karmos.
Jūs turite paprasčiausiai daryti gerus darbus ir negalvoti apie pasekmes ir nuopelnus, kuriuos jums jūsų auka atneš ateityje.
Numylėtasis Babadži,
2010 m. birželio 7 d.
Jokios tikrosios vertybės neįmanoma gauti už pinigus. Meilės neįmanoma gauti už pinigus. Ištikimybės neįmanoma gauti už pinigus. Tarnavimo neįmanoma gauti už pinigus.
Už pinigus galite gauti tik šių Dieviškųjų savybių imitaciją. Pabandykite lakštingalą priversti čiulbėti už pinigus. Štai tas pats vyksta, kai Mokymą bandote gauti už pinigus.
Visus pinigus, kaip ir bet kurią kitą energiją, jums duoda Dievas. Ir tik Jam už viską turite būti dėkingi. Už maistą, kurį valgote. Už drabužius, kuriuos nešiojate. Už jūsų turimą pastogę. Už Mokymą, kurį iš mūsų gaunate.
Kai turėsite laisvo laiko, pamąstykite apie mano žodžius. Kai atsilaisvinsite nuo sumaišties ir pinigų bei malonumų vaikymosi.
Yra ir kita šio šiandieną duodamo Mokymo pusė. Tai – pagarbus požiūris į piniginę energiją, kaip ir į bet kurią kitą energiją. Nes viskas ateina nuo Dievo. Ir tol, kol jūsų visuomenė yra tokia netobula, kad joje egzistuoja pinigai, į pinigus turite turėti teisingą požiūrį. Ir iš jūsų širdžių gilumos kylantis noras savo uždirbtus pinigus paaukoti geram reikalui turi labai gilias šaknis ir visiškai pateisinamas. Nes jūsų pinigai, dirbdami geram reikalui, gali atidirbti jūsų karmą. Tokiu būdu jūs apsivalote nuo karmos.
Tačiau tai veiks tik tuo atveju, kai jūsų auka yra nuoširdi ir su savo pinigais jums išsiskirti negaila. Tol, kol visuomenėje išlieka pinigų apyvarta, jums būtina atidžiai sekti tai, kaip jūs elgiatės su pinigais ir kaip juos leidžiate.
Kaip ir viskas jūsų iliuziniame pasaulyje, taip ir pinigai turi dvilypumo savybę. Ir jūs galite juos leisti iliuzijai didinti, o galite juos leisti ir iliuzijai suskleisti. Pirmu atveju jūs kuriate karmą, antru atveju ją atidirbate.
Šiandien aš atėjau dėl to, kad duočiau jums Mokymą apie požiūrį į darbą ir pinigus, kad vadovautumėtės šiuo Mokymu savo gyvenime. Priešingu atveju, jei gaunate Mokymą, bet jo nenaudojate praktikoje, jūs kuriate tokią pat karmą, kaip neteisingai elgdamiesi.
Gautama Buda,
2010 m. birželio 10 d.
Yra ir kita šios negatyvios savybės pusė, kuri apraizgo žmones ir sukausto pačius šviesiausius siekius. Būtent: noras nesutramdomai leisti pinigus, kai jūs juos pradedate gauti. Jūs švaistote pinigus labiausiai neįsivaizduojamiems daiktams, malonumams. Pinigai – tai Dieviškosios energijos ekvivalentas jūsų pasaulyje. Ir tie žmonės, kurie gauna savo dispozicijon piniginės energijos, atlieka didelį šios energijos protingo panaudojimo testą. Ir jei jūs nors akimirką susimąstytumėte, kokią karmą kuriate beprasmiškai eikvodami piniginę energiją ir kad ši karma jums būtinai grįš – jei ne šiame, tai kitame įsikūnijime skurdo, vargo ir nelaimių pavidalu, tai, tikriausiai, jūs apdairiau naudotumėtės Dieviškąja energija apskritai, taip pat ir pinigine energija.
Jei jūs nenusiteikę tikėti reinkarnacija ir jums mažai rūpi būsimi įsikūnijimai, tai pagalvokite apie savo vaikus ir anūkus, kurie prisiima sau dalį jūsų nesutramdomo išlaidumo ir kenčia jau dabar, šiame gyvenime, apsunkinti įvairių ligų ir prisirišimų.
Jei jūs gavote savo dispozicijon piniginių lėšų, tai nereiškia, kad privalote jas leisti malonumams ir pasilinksminimams. Dievas duoda jums galimybę tinkamai pasinaudoti savo pinigais. Tiktai šiuo atveju jūs balansuojate karmą ir išsilaisvinate nuo karmos, susidariusios praeituose įsikūnijimuose. Būtent: jūs privalote panaudoti piniginę energiją Bendram Labui. Todėl, kad gundymą pinigais galima nugalėti tiktai protingai juos naudojant. Šiuo atveju atidirbama sena karma ir nesukuriama nauja.
Viešpats Sūrja,
2005 m. gegužės 26 d.
Ir dideli turtai, ir didelis skurdas yra didelės karmos pasekmė. Bet būna taip, kad žmogus pats užsidirbo šią karmą, o būna taip, kad individas savanoriškai prisiima šią karmą, kad atidirbtų ją šiame įsikūnijime ir kartu palengvintų žmonijos karmą.
Tai reikia įžvelgti.
Ir pats geriausias jums požiūris į turtingumą ir į skurdą bus jūsų vienodai lygus, ramus požiūris į prabangą ir skurdą.
Pats svarbiausias dalykas yra jūsų proto būsena. Ir jeigu vienodai priimate ir skurdą, ir turtingumą, tai šitai liudija apie jūsų neprisirišimą prie išorinių pasireiškimų. Savyje turite vystyti požiūrį į jus supančius žmones be išankstinio nusistatymo.
Nei turtingumas, nei vargingumas neliudija apie sielos vystymąsi, bet jūsų požiūris į turtingumą ir vargingumą liudija apie jūsų dvasinių pasiekimų lygį.
Ir kai žmonijos dauguma savo sąmonėje teisingai žiūrės į turtingumą ir vargingumą, tai šitai bus ženklas, kad žmonija atidirbo šią pasaulinės karmos rūšį. Ir Žemėje daugiau nebus nei turtingų, nei vargšų.
Numylėtasis Kuthumi,
2005 m. birželio 24 d.
Didelis turtas visada liudija apie karmą, kurią turi žmogus ir kuri susijusi su neteisingu elgesiu su pinigais.
Ir turtai duodami žmonėms kaip galimybė atidirbti karmą. Todėl žmogus, ant kurio galvos užgriuvo dideli turtai, kad atidirbtų karmą, turi labai įdėmiai išanalizuoti, kaip jis gali panaudoti turtus, kad suteiktų pagalbą kaip galima didesniam skaičiui nepasiturinčių žmonių. Kad iš tikrųjų suteiktų pagalbą vargstantiems, o ne išleistų pinigus parodomajai labdarai. Nes jeigu žmogus neteisingai naudosis turtais, kuriuos jis gavo šiame gyvenime, išleis juos malonumams arba prabangos ir prestižo daiktams, tai 99 proc. tikimybės, kad kitame gyvenime jam sugrįš karma taip, kad bus priverstas gimti labai skurdžioje šeimoje ir visą gyvenimą prašys išmaldos arba vos sudurs galą su galu.
Todėl niekada nepavydėkite tiems žmonėms, kurie turi didelius turtus. Dideli turtai liudija apie labai didelę karmą dabartiniu metu ir, jeigu neteisingai turtai bus panaudoti, – tai apie dar didesnę karmą ateityje.
Gautama Buda,
2006 m. liepos 10 d.
Jūs turite suprasti, kad jūs patys esate tai, kas skiria jus nuo jūsų laimės būsenos. Kitais žodžiais tariant, jūs patys sau trukdote būti laimingi.
Paimkime pavyzdžiu šią situaciją. Sakykim, jūs susirūpinę dėl to, kad kažkas iš jūsų kaimynų ar kitų žmonių turi daugiau negu jūs. Jūs pradedate pavyduliauti, linkėti šiems žmonėms blogo ir kartu jūs tampate vis labiau nelaimingi. Jūs tiesiog įvejate save į kampą. Ir jūsų sąmonė jau nebegali prasiveržti pro pavydo bei pykčio voratinklį.
Dabar pažiūrėkime, kaip elgiasi išmintingas žmogus. Jis moka džiaugtis kitų žmonių laime ir jis moka džiaugtis tuo, kad ne jis, o kažkas kitas turi galimybę kažką nusipirkti, kažką padaryti. Toks žmogus nuopelnus užsitarnauja savo širdyje, kuri leidžia jam pakylėti sąmonę virš kasdieniškumo ir įgyti džiaugsmą ir laimę savo sąmonėje.
Ir tada, kai išmoksite džiaugtis kitų pasiekimais, tai tada atversite sau galimybę irgi pasiekti sėkmę. Ir netgi jeigu pagal šio įsikūnijimo karmą jums neleista turėti per daug ir gyventi pasiturinčiai, vis tiek jūs sukursite sau palankesnes sąlygas kitam įsikūnijimui ir jūsų kitas gyvenimas bus sėkmingesnis ir pilnesnis to, ką žmonės laiko laimės pasireiškimu.